تبلیغات
دوستان اسکوییشی - معنای کفو در اسلام ...

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 22 شهریور 1393
در شرع مقدس اسلام، آنچه که معین شده است این است که دختر و پسر باید کفو یکدیگر باشند. و عمده‌ی مسأله در باب کفو، عبارت است از ایمان؛ یعنی هر دو مؤمن، هر دو دارای تقوی و پرهیزگاری و هر دو معتقد به مبانی الهی و اسلامی و عامل به آنها باشند، اینکه تأمین شد، بقیه‌ی چیزها اهمیتی ندارد... وقتی تقوی و پاکدامنی و طهارت دختر و پسر معلوم شد، سایر چیزها را خدای متعال تأمین می فرماید.
در اسلام، ملاک این همکاری که اسمش زوجیت است، عبارت است از دین و تقوی که: «المؤمن کفو المؤمنة و المسلم کفو المسلمة» این ملاک دینی است.
البته در این زمینه، هر کس در راه خدا جلوتر، پیشقدم‌تر، فداکارتر، آگاه‌تر و به درد بخورتر و برای بندگان خدا نافعتر باشد، این بالاتر و بهتر است؛ ممکن است زن در آن حد نباشد، ایرادی ندارد. زن ، خودش را به سمت او بکشاند. یا زن ممکن است بالا باشد، مرد بقدر او نباشد، پس مرد باید خود را به سمت او بکشاند.
سید علی خامنه ای ...
11/6/1372


پ.ن:
یه حسی بهم میگه هرچی تو کلاس اخلاق سال سوم خوندیم، یه تفسیر کاملا غلط و من در آوردی از ازدواج بود !!!برچسب ها: بعد بگید مفید جای خوبیه، بفرما، جا نداره اون مزبله رو بریم تعطیلش کنیم، خاهش میکنم دوستانی که اونجا درس میدن دیگه ازین تفاسیر من در آوردی به خورد بجه ها ندن، یا علی حاجی !،
ارسال توسط Fanoosquishy


آرشیو مطالب
صفحات جانبی
لینک های ویژه

قالب وبلاگ

گالری عکس بازیگران سینما

کتابخانه الکترونیکی

قالب وبلاگ

گرافیک کامپیوتری opengl